Zoeken
 
Print | Verstuur e-mail

Seksualiteit

De invloed van medicatie op seks

Bepaalde medicijnen verminderen de zin in seks. Vermoedt u dat uw lustgevoelens afnemen door uw medicijnen? Praat er dan over met uw reumatoloog of huisarts.

De meeste medicijnen die worden voorgeschreven bij reuma hebben geen invloed op de zin in seks. Bij sommige medicijnen, zoals prednison, is dit juist wél een bekend verschijnsel.

Wat kunt u ertegen doen?
Heeft u de indruk dat u minder lustgevoelens heeft door het gebruik van medicijnen? Praat hier dan over met uw huisarts of reumatoloog. Misschien kan hij u andere medicijnen voorschrijven.

Als blijkt dat uw klachten niet aan de medicatie liggen, kunt u met uw huisarts of reumatoloog praten over de werkelijke oorzaak van uw verminderde zin in seks. Als uw arts niet gespecialiseerd is in seksvraagstukken, kan hij u doorverwijzen naar een seksuoloog.

Seksualiteit (pdf)

Meepraten over reuma?

Like dan onze Facebook-pagina

Wat weet u van reuma?





Op zoek naar een ziekenhuis?